23 Baza Lotnictwa Taktycznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 czerwca 2021
WIZYTA ŚWIDNICKIEGO STOWARZYSZENIA MODELARZY REDUKCYJNYCH

W dniu dzisiejszym miała miejsce wizyta Świdnickiego Stowarzyszenia Modelarzy   wraz z przedstawicielami Sztabu Generalnego Wojska Polskiego reprezentowanymi przez płk dypl. pil. Łukasz ANDRZEJEWSKI  oraz Rzecznika Prasowego Sztabu Generalnego płk Joanne KLEJSZMIT. Celem wizyty było uroczyste przekazanie przez IPMS Świdnica do sali tradycji 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego makiety i samolotów używanych przez  Dywizjon 303 w okresie bitwy o Anglię.

IPMS Świdnica postanowił uczcić okrągłą, 80 rocznicę bitwy o Anglię i przestąpić do  chellenge, który polegał na zbudowaniu w ciągu 17 godzin i 50 minut 18. modeli Hurrycnów w barwach Dywizjonu 303, stan z pierwszego dnia wejścia do walki. Czas trwania nie był przypadkowy. Właśnie tyle -175 dni, trwała bitwa o Anglię.

Do wyzwania stanęło wielu z klubowiczów  IPMS Świdnica :
Tomasz Kędzierski, Paweł Fakadej, Mariusz Koba, Mariusz Rzepecki, Jarosław Klimkowski, Jarosław Miśkiewicz, Marcin Matejko, Krzysztof Bytniewski, a także początkujący modelarze z IPMS Świdnica- Junior: Bartosz Kopaczewski, Natalia Matejko, Karol Mickiewicz.

Postawione wyzwanie miało na celu oddanie hołdu naszym dzielnym pilotom, bohaterom największej bitwy lotniczej II Wojny Światowej – Bitwy o Anglię, a także promocję modelarstwa  i historii polskich skrzydeł.

 

Tekst st. chor. Piotr Hawryś

Fot. st. chor. Piotr Hawryś, Konrad "KIFCIO" Kifer 

generuj pdf
go-up
Kontakt

23 Baza Lotnictwa Taktycznego
Wojska Polskiego
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 261553500
fax. 261102093
23blt.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP