23. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Dzień Kobiet – Żołnierzy
08.03.2018
W dniu 8 marca na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie z okazji Dnia Kobiet odbyło się spotkanie Ministra Obrony Narodowej z żołnierzami-kobietami, w którym uczestniczyły również panie pełniące służbę w naszej jednostce.

Rola pań, kobiet w Wojsku Polskim jest bardzo silna, bardzo ważna. Panie zawsze były stawiane, jako wzór patriotyzmu, zaangażowania, poświęcenia” – powiedział pan Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas spotkania z żołnierzami-kobietami. Szef MON poinformował również o wzmocnieniu Rady do spraw Kobiet w Wojsku Polskim. „Podjąłem decyzję o wzmocnieniu Rady ds. Kobiet w Wojsku Polskim. Chodzi o to, aby w sytuacjach kryzysowych reakcja była jak najszybsza i stanowcza, a problemy były rozwiązywane, a nie zamiatane pod dywan” – podkreślił minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania.
Szef MON poinformował również, że podjął decyzję o dokonaniu przeglądu procedur w sytuacjach kryzysowych, gdy dochodzi do konfliktów na tle relacji interpersonalnych. Minister podkreślił, że Rada ds. Kobiet będzie na bieżąco informowana przez pełnomocników ds. kobiet, którzy zostaną powołani w jednostkach wojskowych.


GALERIA>>> Mirosław Cyrl WójtowiczMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych