23. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Uroczystość wręczenia sztandaru i nadania imienia 111 eskadry myśliwskiej i LO PUL w Wołominie.
19.05.2017
19 maja 2017 roku stał się najważniejszym dniem w historii szkoły mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Wołominie. W tym dniu szkoła otrzymała Sztandar i Patronat 111 Eskadry Myśliwskiej.

Uroczystości Wręczenia Sztandaru i Nadania Imienia 111 Eskadry Myśliwskiej I LO PUL w Wołominie na placu 3 Maja rozpoczęło podniesienie Flagi Państwowej i odegranie Hymnu . Następnie Pani dyrektor I LO PUL w Wołominie Agnieszka Kaczyńska przywitała wszystkich obecnych na uroczystości, oraz przedstawiła historię szkoły. Pokreśliła, że Patronat 111 Eskadry Myśliwskiej jest dla szkoły mundurowej najwyższym wyróżnieniem, zaszczytem i honorem, oraz że sztandar stanie się źródłem siły, dumy i będzie filarem wskazującym obowiązki względem Ojczyzny, służby innym, nauki i pracy zgodnie z sentencją umieszczoną na tarczy szkoły: „Życie i walka”.

Zgodnie z ceremoniałem, kolejnym punktem uroczystości było symboliczne wbijanie gwoździ honorowych w drzewce sztandaru, w imieniu Dowódcy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego gwóźdź wbił zastępca ppłk Marek HELLER.


Galeria>>>
st.chor. Dariusz Sitkowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych