23. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Przygotowania do pokazów lotniczych w ramach Dnia Otwartego
20.07.2016
Przez dwa dni na naszym lotnisku odbywały się próby bardzo ciekawego lotniczego projektu, jakim jest „Xtreme Sky Force”, czyli nowy polski Demo Team.

Po raz pierwszy dwa samoloty – wojskowy i cywilny – wykonywały loty parą w różnych konfiguracjach. Za sterami wojskowego samolotu MiG-29M zasiadał dowódca grupy działań lotniczych ppłk pil. Piotr  IWASZKO, natomiast samolot XtremeAir Sbach 300 (XA-41) pilotował mistrz Polski w akrobacji samolotowej Artur KIELAK.
      Te dwudniowe loty stanowiły część przygotowań do Dnia Otwartego, który w ramach obchodów naszego święta planujemy zorganizować w dniu 10 września 2016 roku. Natomiast w przeddzień tego wydarzenia, tj. w dniu 9 września dla dzieci z mińskich szkół podstawowych, wspólnie z Państwową Strażą Pożarną, Policją, Żandarmerią Wojskową i innymi partnerami,  zorganizujemy po raz drugi festyn  „Z nami zawsze bezpieczniej”, podczas którego najmłodsi będą mieli okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Galeria>>>st.chor.D.Sitkowski
st. chor. szt. Tomasz Gackowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych