23. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Czas pożegnań w 23.BLT
29.01.2016
W piątek 29 stycznia 2016 roku w Sali Tradycji 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość pożegnania sześciu doświadczonych i zasłużonych dla jednostki żołnierzy.

Po odczytaniu decyzji przełożonych oraz przebiegów służby, dowódca bazy – płk dypl. pil Maciej TRELKA podziękował oficerom i podoficerom odchodzącym do rezerwy. „Każdy z Panów tu stojących był od wielu lat związany z naszą bazą, której dobre imię współkreowaliście codziennym poświęceniem, lojalnością oraz pełnym zdyscyplinowaniem. Wasza decyzja o zakończeniu służby czynnej to wielka strata dla bazy, gdyż każdy z Was to wysokiej klasy specjalista z ogromnym doświadczeniem, tak pożądanym w żołnierskim fachu. Dziękuję za dotychczasową służbę i życzę, aby nowy etap, który właśnie rozpoczynacie, dostarczył mnóstwo satysfakcji  oraz pozwolił na realizację dalszych życiowych planów” podsumował Dowódca.
Pamiątkowy wpis do Kroniki Jednostki Wojskowej, a następnie zdjęciena tle sztandaru wszystkich odchodzących z jednostki żołnierzy, jak również wspólnie z przybyłymi na uroczystość żołnierzami i pracownikami wojska, zakończyło oficjalną część uroczystości, po której przystąpiono do tradycyjnego składania życzeń oraz podziękowań.
Z dniem 31 stycznia 2016 roku ppłk Jerzy Perczyński, ppłk Jarosław Krupski, mjr Krzysztof Bernat, mjr Tomasz Reichert, st. chor. Mirosław Tarczyński  w skutek podjętych decyzji, zakończyli zawodową służbę wojskową i przejdą do rezerwy. Natomiast kpt. Artur Węgrzyn dalszą służbę wojskową będzie kontynuował w WKU Siedlce.


Galeria>>> st. chor. szt. Tomasz GackowskiMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych